Projekt-"Coca-cola, Red - Bul, Sprite-pić, czy nie pić"?

Nasza grupa w składzie: Angelika Czosnyka, Martyna Czosnyka, Klaudia Kapustka, Karina Kocialska, Klaudia Lazarowicz, pracowała nad tematem : "Coca-cola, Red - Bul, Sprite-pić, czy nie pić"?, opiekun projektu p. Marzena Bargieł.
W naszym projekcie zajęliśmy się tematem świadomości społecznej dotyczącej konsekwencji spożywania różnych napojów dla zdrowia. Szukaliśmy informacji o składzie popularnych napojów. Poznaliśmy wpływ niektórych substancji dodawanych do produktów spożywczych na organizm młodego człowieka. Badaliśmy popularność niektórych napojów wśród młodzieży.
Z ankiety przeprowadzonej w naszej szkole wynika,że najwięcej osób sięga po wodę i soki, reszta natomiast woli napoje gazowane i energetyki. Niestety dużo uczniów nie zdaje sobie sprawy ze szkodliwości substancji zawartych w niektórych napojach. Niepokojące jest to,że większość rodziców nie propaguje wśród swoich dzieci wyboru zdrowych napojów