Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

2013/2014


SZKOLNE NEWS’Y

do pobrania nowy numer Gazetki 

Szkolne News'y


Wycieczka do Ojcowa

W piątek 6 czerwca klasa I b udała się z p. wychowawczynią Elżbietą Tokarczyk i p. Justyną Golec  na jednodniową wycieczkę do Ojcowskiego Parku Narodowego. W programie wycieczki było zwiedzanie słynnej jaskini Łokietka, zamku na Pieskowej Skale oraz jaskini Nietoperzowej. Zwiedzanie poprzedziła projekcja filmu w formacie 3D, o budowie geologicznej Ojcowskiego Parku, faunie i florze. Następnie grupa uczniów udała się na szlak z panią przewodnik, która oprócz faktów, historii o Ojcowie, wplatała legendy, podania, które są znane od dziesięcioleci.Na szczęście dopisywały humory i   słoneczna aura, zachwycała ciekawa, oryginalna forma nacieków krasowych w jaskiniach. Wszyscy oczekiwali,że spadnie z góry przysłowiowa kropla wody, dzięki której można urosnąć i być mądrzejszym.


Spektakl Samotni w tlumie

W dniu 22 maja uczniowie klas I - III uczestniczyli w spektaklu pt. :" Samotni w tłumie", wystawionego przez Narodowy Teatr Edukacji z Wrocławia. Sztuka porusza problem samotności. Bohaterowie mieszkają w mieście, ale mijają się, są jedynie wirtualnymi przyjaciółmi. Bohaterami sztuki jest trójka młodych osób: Sonia, Lukas, Krzysiek oraz Platon- bezdomny. Cała sztuka opowiada o osamotnieniu, niezrozumieniu otaczającego świata. Sztuka jest aktualna i rzeczywiście pokazuje problemy i to wokół się dzieje. Sztuka nakłania nas do refleksji nad własnym życiem, postępowaniem. Sztuka otwiera oczy, uprzytamnia, że nie powinien człowiek zamykać się w wyimaginowanej rzeczywistości wirtualnej.

Zbiórka makulatury miesiąc maj


W miesiącu maju makulaturę dostarczyli:


Klasa I b

Przetak Aleksandra - 104 kg

Wawrzon Daniel  - 318 kg

Klasa II c

Smutek Dominika - 246 kg

IV Międzygimnazjalny Konkurs Języka Angielskiego ‘ENGLISH IS OK!’

do pobrania


regulamin konkursu

karta zgłoszenia


Zamknij okno

Uroczystość Dnia Patrona - OFIAR KATYNIA – Gimnazjum w Lisiej Górze, 2014


OGRÓD DOŚWIADCZEŃ- WYCIECZKA KLASY 1A

 


Zbiórka żywności dla Polaków z Ukrainy

II Edycja Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego dotyczącego Zbrodni Katyńskiej Zakończył się II etap Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego dotyczącego Zbrodni Katyńskiej. Jury jednogłośnie wybrało jako najlepszą pracę Darii Szczurek z klasy VI  Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej z Zaczarnia, która zdobyła I miejsce. Drugie miejsce exeqo  zajęły uczennice Aleksandra Starzyk z klasy II a z Gimnazjum. im Zesłańców Sybiru w Zaczarniu oraz Natalia Klich z klasy III b z Gimnazjum. Ofiar Katynia w Lisiej Górze. Trzeciego miejsca nie przyznano. Wyróżnienia zdobyły: Wiktoria Chłopek z klasy I a i Justyna Pinas z klasy III a z Gimnazjum im. Ofiar Katynia. W bieżącym roku motywem do wykonania pracy plastycznej na temat Zbrodni  Katyńskiej była interpretacja plastyczna wiersza Mariana Hemara pt.:"Katyń"

DEBATA 

14 kwietnia 2014 r. odbyło się w naszej szkole szkolenie na temat Unii Europejskiej. Zostało przygotowane przez Ośrodek Debaty Międzynarodowej z siedzibą w Krakowie. Na zaproszenie przybyło 3 wykładowców, którzy w bardzo interesujący sposób przybliżyli naszym uczniom genezę Unii, jej symboli, założycieli czy kompetencji najważniejszych organów. Uczniowie mogli wykazać się wiedzą dotyczącą państw Unii, ich symboli czy cech charakterystycznych.  W debacie brały udział wszystkie klasy pierwsze i drugie.


Lekcja żywej historii w Zespole Szkół w Zaczarniu

Młodzież gimnazjalna z klas pierwszych w piątek 4 kwietnia uczestniczyła w bardzo ciekawym spotkaniu z repatriantką z Kazachstanu p. Niną Rupetą w Zespole Szkół w Zaczarniu. Urocza p. Nina  wzruszyła młodych słuchaczy powieścią o trudnych losach Polaków z Żytomierszczyzny, wywiezionych w latach 1936/1937 na tereny dzisiejszego Kazachstanu, w czasach stalinowskiego terroru. Polacy musieli pozostawić swój dobytek i wyruszyć na tułaczkę na bezkresne stepy sowieckiego Kazachstanu. Budowali swoimi rękami domy z gliny i desek. Nie mogli liczyć na wsparcie władz radzieckich, bowiem byli obywatelami drugiej, trzeciej kategorii. Ciężki klimat kontynentalny, wysokie temperatury latem, mroźne zimy z temperaturą nawet do - 50 C, dziesiątkowały ludność, nieprzyzwyczajoną do takich warunków. 
Losy deportowanych Polaków, to także historie pojedynczych rodzin, p. Nina przybliżyła naszym uczniom tą sytuację na przykładzie swojej rodziny, babci, która została wywieziona w latach 30-tych.  Opowieść snuta przez p. Ninę, uzupełniła p. Prezes Związku Repatriantów RP Aleksandra Ślusarek. Ta niecodzienna lekcja żywej historii, w której uczestniczyli nasi uczniowie, była uświetniona wędrującą wystawą "Myśmy do stepów..."Teren gminy Lisiej Góry, pełni szczególną rolę, bowiem tu mieszkają przyjęte rodziny repatriantów.

DZIEŃ OTWARTY
W sobotę 5 kwietnia w Gimnazjum im. Ofiar Katynia w Lisiej Górze zorganizowany był dzień otwarty. Do naszej szkoły przyjechały 6 klasy ze szkół w Łukowej, Kobierzynie, Śmignie i na Brniu. Uczniowie byli podzieleni na grupy oraz przydzieleni do poszczególnych opiekunów, którzy oprowadzali ich po zajęciach zorganizowanych pzrez nauczycieli. Następnie wszyscy zebrali się na boisku sportowym Orlik i odbyły się konkursy międzyuczniowe. 

W roku szkolnym 2014/2015 będą utworzone klasy:
*ogólna
*sportowa
*językowa

Dziękujemy wszystkim uczniom za pomoc w przygotowaniu oraz nauczycielom za zorganizowanie zajęć!

16 edycja turnieju Coca-Cola Cup


galeria"Ratuj drzewa..." 


Po raz kolejny, gimnazjaliści w ramach konkursu ekologicznego "Ratuj drzewa..." przynosili w dniach 26-28 marca makulaturę, która była skrupulatnie ważona i zapisywana na konto ucznia.

Klasa Ia
Kuta Anna - 14,40 kg
Smolik Sebastian - 20 kg
Klasa Ib
Mrzygłód Kacper - 5 kg
Wawrzon Daniel - 150 kg
Klasa I c
Płaczek Patryk - 70 kg
Klasa II a
Wenc Michał - 179,5 kg
Klasa II c
Moskal Konrad - 127 kg
Szatko Patrycja - 28,60 kg
Klasa III b
Marciniec Dominika - 4,5 kg

TERMINY EGZAMINU GIMNAZJALNEGO

1. Termin egzaminu gimnazjalnego przeprowadzanego na podstawie § 32 ust. 2 rozporządzenia:

a) część humanistyczna – 23 kwietnia 2014 r. (środa)

z zakresu historii i wiedzy o społeczeństwie – godz. 9:00

z zakresu języka polskiego – godz. 11:00

b) część matematyczno-przyrodnicza – 24 kwietnia 2014 r. (czwartek)

 z zakresu przedmiotów przyrodniczych – godz. 9:00

 z zakresu matematyki – godz. 11:00

c) język obcy nowożytny – 25 kwietnia 2014 r. (piątek)

 na poziomie podstawowym – godz. 9:00

na poziomie rozszerzonym – godz. 11:00

 

Informacje o egzaminie na stronach Centralnej Komisji Egzaminacyjnej


Debata oksfordzka

galeria


Życie szkolne to nie tylko nauka, ale także wycieczki, imprezy, wyjścia kulturalne poza teren szkoły. Tym razem 20 marca uczniowie obejrzeli spektakl pt.:"Kolumbowie" w kinie "Marzenie". W sztuce grali młodzi aktorzy z Narodowego Teatru Edukacji we Wrocławiu.
 Spektakl opowiada o czwórce młodych przyjaciół, trójki mężczyzn i jednej kobiety. Ich losy,są przedstawione na tle drugiej wojny światowej. Poznajemy ich w przededniu wybuchu wojny. Bawią się beztrosko, prowadząc radosne młodzieńcze życie. Wybuch wojny przerywa brutalnie ich błogie chwile. Są zmuszeni podjąć walkę przeciwko okupantowi, nie żyją biernie, podejmują wyzwanie- walczą w akcjach dywersyjnych, sabotażowych i powstaniu warszawskim. Obraz tych ludzi to nie tylko losy wojenne, ale także wspaniałe płomienne uczucie, konflikty, strach o bezpieczeństwo, życie w okupowanej Warszawie.

Pierwszy dzień wiosny

galeria


Spotkanie z żużlowcami 21 marca 2014

 

 

strona Uni Tarnów

pierwsze zdjęcie z wizyty w naszym gimnazjum

galeria zdjeć z wizyty 

Dzień projektów gimnazjalnych

galeria

FAN CLUB ŻUŻLOWEJ UNII TARNÓW

Nasz Fan Club powstał w 2011r. Pierwszy mecz, w którym uczestniczyliśmy odbył się  12 czerwca 2011r. Był to pojedynek derbowy pomiędzy Unią Tarnów a PGE Marmą Rzeszów.

W kolejnych sezonach regularnie uczestniczyliśmy w rozgrywkach żużlowych naszej drużyny.  W sierpniu 2012 powstał nasz oficjalny fanpage na popularnym serwisie społecznościom Facebook.  Grupa liczy około 20 osób, powstała z inicjatywy Pani Sylwii Kobyleckiej. Opiekunami naszej grupy są: Państwo Duź i Państwo Kobyleccy.

Posiadamy swój transparent, który zabieramy ze sobą na każdy mecz.


strona fanclubu na facebooku


ZAWODY GMINNE

W PIŁCE RĘCZNEJ


galeria


Gminne Eliminacje do Powiatowego Konkursu Wiedzy Pożarniczej 

galeria


Patrycja Szatko wyróżniona w konkursie historycznym


galeria


    Żywa lekcja biologii                 

galeria


  


Rekolekcje klas trzecich w Gródku nad Dunajcem


galeria

„Lekcja biologii na żywo”

W dniu 13.03 2014 odbędzie się lekcja poświęcona gadom. W programie zaprezentowane będą treści programowe dotyczące systematyki, morfologii, fizjologii, sposobów rozmnażania i odżywiania omawianych organizmów.

Na pokazie zaprezentowane będą żywe okazy węży.

Zajęcia prowadzone będą przez panią serpentolog Magdalenę Bruzda.

 

Serdecznie zapraszamy!  


  

Z wizytą u pana Wicemarszałka

Romana Ciepieli


galeria


DZIEŃ KOBIET NA SPORTOWO

galeria


Z wizytą u Pani Poseł – Urszuli Augustyn

Wczorajszy dzień był dla nas dniem szczególnym. Pierwszy raz w życiu mogliśmy porozmawiać z Posłem Rzeczypospolitej Polskiej – Panią Urszulą Augustyn. Przeprowadziliśmy godzinny wywiad w biurze Pani Poseł, które znajduje się na ulicy Wałowej w Tarnowie. 


galeria
19 marca 2014r. zostanie zorganizowana wycieczka do Krakowa.
W programie przedstawienie w języku angielskim w CK Rotunda
pt. „Peter Pan”, a następnie wizyta w Muzeum Historycznym Miasta Krakowa – Fabryka Schindlera. Koszt: 62 zł (w tym: bilet na spektakl-24zł, bilet wstępu do Fabryki Schindlera-15zł oraz opłata za przejazd busem). Liczba miejsc ograniczona: 20.


Zgłoszenia osób chętnych przyjmują Pani mgr Agnieszka Szczerba
i Pani mgr Agata Rynkal do dnia 07.03.2014r.


Zbiórka plastikowych nakrętek odbędzie się dnia 11 marca.

 Tym razem fundusze zebrane ze zbiórki przeznaczone będą na adaptację strychu na salę sportową dla podopiecznych ze Środowiskowego Domu Samopomocy im. Św. Kingi w Tarnowie.

 

Zakrętki proszę przynosić do p. Wróbel.


 

 

 „Origami modułowe 3D w przykładach”- projekt gimnazjalny


Nad projektem pracowali: Patrycja Maciąg, Mateusz Ocłoń, Kinga Pyrek, Dominika Smutek, Natalia Starzyk i Patrycja Szatko. Naszym mentorem i opiekunem jest pan Janusz Rosół.

Na pewno nasz projekt wymagał dużo pracy, cierpliwości oraz zaangażowani całej grupy. 

Origami modułowe jest jedną z gałęzi sztuki składania papieru. W przeciwieństwie do tradycjonalnego origami, w którym figurki powstają z jednej kartki papieru, modułowe modele zbudowane są z mnóstwa identycznych modułów. Nasza grupa postawiła na prace trudniejsze, co też przekłada się na efekt końcowy.

 

Niestety naszych dzieł nie możemy pokazać, aby nie zepsuć efektów przygotowanych na dzień projektowy. Możemy pokazać za to, jak pracowaliśmy nad projektem i nasze wspólne działania.

 

 


 

III GMINNY KONKURS RECYTATORSKI

POEZJI PATRIOTYCZNEJ

27 lutego 2014 w Gimnazjum im. Zesłańców Sybiru w Zaczarniu odbyła się trzecia edycja konkursu recytatorskiego, w którym uczniowie prezentowali utwory podejmujące tematykę sybiracką oraz patriotyczną.


galeria

  


Spektakl w przedszkolu

Grupa teatralna uczniów z klasy II b we wtorek 25 lutego, pod opieką p.mgr Justyny Golec wystawiła mini przedstawienie " O smutnej Petronelli" dla dzieci z Gminnego Przedszkola  w Lisiej Górze.galeria


Na własne konto – wizyta

w Firmie Usługowej Hydraulika Wod Kan C. O. Gaz Jan Fido

W dniu dzisiejszym udaliśmy się do firmy p. Jana Fido w Lisiej Górze 


ciąg dalszy opisu wizyty i galeria zdjęć


Ratuj drzewa - zbieraj makulaturę"

W dniach 19-21 lutego odbyła się I edycja konkursu ekologicznego "Ratuj drzewa - zbieraj makulaturę". Konkurs ma na celu podniesienie ekoświadomości młodzieży, odpowiedzialności za stan i ochronę środowiska. Uczniowie gimnazjum przynoszą makulaturę ściśle spakowaną, podpisaną. Paczki są ważone i zapisywane na konto danego ucznia czy klasy. Po sprzedaży makulatury pozyskane środki zostaną przeznaczone na zakup kamizelek odblaskowych dla uczniów Zespołu Szkół w Lisiej Górze. Po zakończeniu konkursu ekologicznego pod koniec roku szkolnego najlepsi zostaną nagrodzeni.

 Kolejne etapy uczniowskiej rywalizacji w zbiórce makulatury będą się odbywały cyklicznie co miesiąc, terminy zbiórek będą podawane na bieżąco.  

         

      W miesiącu lutym makulaturę w Gimnazjum im. Ofiar Katynia przynieśli:

  

Klasa Ia                                                                                    

Armatys M. 21,80 kg

Bogacz P. 30,50 kg

Dochnal A.  30,50 kg

Smutek A. 69, 00 kg

 

Klasa Ib

Przetak A. 4,10 kgKlasa Ic

Śliwa G. 62,30 kg

 

Klasa II a 

Radoń Ł. 31,00 kg

Stachura M. 11,90 kg

Pinas K.  19,10

 

Klasa II c

Smutek D. 238 kg

 

Klasa IIIa

94,50 kg

Bomba M. 9,10

 

Gratulujemy uczennicy Smutek Dominice!

  


WYCIECZKA DO TARNOWA


Dnia 4 lutego 2014 roku dwie grupy projektowe uczniów klasy 3c naszego gimnazjum były na wycieczce w Tarnowie. Uczestnicy wycieczki to Damian Kozioł, Marek Madej, Dawid Lipiarz, Dominik Małek, Paweł Schab i Wojciech Taraszka oraz opiekun p. Monika Krzysztoforska. Celem wycieczki było przygotowanie przez uczniów tras dwóch gier miejskich w ramach realizowanych przez nich projektów edukacyjnych. Tematy tych projektów:

1. Tarnowski Szlak Katyński.

2. Wielcy Znani i Nieznani - pomniki na terenie Starego Miasta w Tarnowie.


Zapraszamy do oglądnięcia zdjęć z naszej wyprawy!


 


 

Na własne konto – ciąg dalszy

Nasi uczniowie nie próżnują i nadal ciężko pracują, aby osiągnąć sukces w programie

„Na własne konto”. Dzisiaj wpadli na pomysł i przeprowadzili krótką sonę nt. wiedzy dotyczącej przedsiębiorczości oraz bankowości. Jakie są efekty ich pracy? Przekonajcie się sami i oglądnijcie filmiki.


http://www.youtube.com/watch?v=Fe-SFuYpjgs

http://www.youtube.com/watch?v=ZxLfUeji47s

 


 

Wyjazd na lodowisko

galeria


 

Cenacolo

Dnia 31 stycznia w naszej szkole odbyło się spotkanie dla kandydatów do bierzmowania klas trzecich z braćmi ze wspólnoty Cenacolo.  Przedstawili oni historię powstania wspólnoty oraz drogę jaką przebyli zanim trafili do grupy. Młodzi mężczyźni mieszkają w ośrodku terapii uzależnionych od narkotyków. Dużo czasu spędzają na modlitwie oraz pracy. Prowadzą gospodarstwo, pracują w ogrodzie, pomagają też ludziom, ale nie dostają za to pieniędzy. Odzież, jedzenie, materiały budowlane otrzymują od ludzi dobrej woli a także za świadectwa, którymi dzielą się z młodzieżą i wiernymi. Uczniowie byli zaciekawieni losami byłych narkomanów i zadawali wiele pytań dotyczących obecnego życia, ale także niechlubnej przeszłości. 

  


Zespół redakcyjny gazetki szkolnej Szkolne Newsy zaprasza do lektury nowego numeru


wersja elektroniczna -plik pdf   
Na własne konto – dzień 5

Odwiedziny w zakładzie Certech w Niedomicach, którego właścicielem jest Pan Jan Kuca z Lisiej Góry.


galeria"Na własne konto"–dzień 4

4 dzień programu i kolejna atrakcja. Dzisiaj odwiedziliśmy Bank Pekao w Tarnowie.


galeria


„Na własne konto”–dzień 3

Dzisiaj mieliśmy okazję poznać szczegóły związane z bankowością cd.....


galeria


Na własne konto–dzień 2

W 2 dniu zajęć programu „Na własne konto” uczyliśmy się jak osiągać zyski, pracować zespołowo w firmie oraz jak tworzyć biznes plan.


galeria

 

„Na własne konto” czas zacząć

3 lutego rozpoczęły się zajęcia w ramach realizacji programu „Na własne konto”. Nasze spotkanie rozpoczęło się punktualnie o godz. 9 rano i prowadził je p. mgr M. Rzeszótko oraz gość specjalny p.Kostek z Ukrainy (Odessy). galeria..

 

Cyfrowe Planetarium Objazdowe Astropark 31 stycznia 2014


galeria" O smutnej Petronelli" przedstawienie dla młodszych kolegów ze szkoły podstawowej
Galeria

 


Poszukiwany krwiodawca 2 lutego 2014 r. (niedziela)


 

Oldboys Lisia Góra zapraszaja w najbliższą niedzielę wszystkich tych, którzy chcą wspomóc Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Krakowie poprzez dobrowolne oddanie krwi. Akcja honorowego krwiodawstwa pod hasłem „ ...I Ty też możesz pomóc...” prowadzona będzie w Zespole Szkół w Lisiej Górze w godzinach 9:00 – 14:00 i adresowana jest do osób w przedziale wiekowym 18 – 65 lat. Od godziny 14:00 organizowana jest Zabawa Karnawałowa dla dzieci.

W programie: super muzyka, konkursy, makijaż karnawałowy, góra słodyczy i wiele wspaniałych atrakcji.

 

Serdecznie zapraszamy.

Czwartek, 2019-01-24

Imieniny: Felicji, Roberta