Projekt „Kalistenika- trening siłowy z masą własnego ciała”

Projekt ten realizowany był przez dwie grupy projektowe składające się z uczniów klas IIIA i IIIB:

Dobraniewski  Jan

Jarmuła Bernard

Magiera Stanisław

Bieś Łukasz

Starzycki Patryk

Surga Dominik

Czosnyka Bartłomiej

Bujak Michał

Świątek Arkadiusz

Założeniem projektu było zapoznanie się uczestników z szeroko pojętym treningiem siłowym. Poznawali grupy mięśniowe, z których zbudowane jest ludzkie ciało, mechanizm dzięki którym mięśnie mogą funkcjonować. Poruszane były też kwestie odżywiania i diet w sporcie sprzyjających zdrowiu oraz rozwojowi siły i masy mięśniowej. Przez kilka miesięcy uczniowie poznawali dziesięciostopniowe sekwencje ćwiczeń na poszczególne grupy mięśniowe:  mięśnie nóg, grzbietu, klatki piersiowej, barków, brzucha i ramion.

Kolejne stopnie wprowadzały coraz trudniejsze ćwiczenia podnoszące stopień zaawansowanie i siłę fizyczną. Największą zaletą kalisteniki jest możliwość wykonywania ćwiczeń bez specjalnego sprzętu w warunkach domowych. Prezentacja podczas dnia projektów polegała na demonstracji poszczególnych ćwiczeń przez uczestników z opisem słownym oraz projekcji filmu z treningiem najlepszych na świecie kalisteników.