Projekt- Jak skutecznie się uczyć?

Projekt "Jak skutecznie się uczyć?"

W skład grupy weszli uczniowie z klasy 3c: Sławomir Gancarz, Adrian Krawiec, Marcin Kurek, Mariusz Libirt, Wiktoria Taraszka  i Michał Witek. Opiekun projektu : p. Justyna Golec.

Celem projektu było poznanie warunków efektywnego uczenia się, zwiększenie wiary we własne siły, poznanie metod radzenia sobie ze stresem, zapoznanie się z metodami i technikami służącymi lepszemu zapamiętywaniu oraz zapoznanie się z wpływem zdrowego, racjonalnego odżywiania zdrowie i organizm młodego człowieka.
Uczniowie do przygotowania projektu wykorzystywali zasoby biblioteki mi.n. prasę, pozycje książkowe i internet. Uczniowie przedstawili omawiane zagadnienia w formie prezentacji multimedialnej oraz wykonali przykładowe ćwiczenia z zakresu kinezjologii wspomagające pracę mózgu, koncentrację, pamięć i koordynację ruchową. Wszystkie aspekty z zakresu efektywnego i skutecznego uczenia się zaprezentowane w ramach projektu mogą wykorzystać  uczniowie w ramach własnej nauki czy to w szkole czy w domu,aby osiągać lepsze oceny.