Projekt-Jakie są najczęstsze przyczyny powstawania pożarów?”

Jakie są najczęstsze przyczyny powstawania pożarów?”

Projekt ten był realizowany przez uczniów klas IIIA i IIIB, którzy są reprezentantami Ochotniczej Straży Pożarnej w Lisiej Górze i Śmignie:

Bednarz Bartłomiej

Bednarz Patryk

Chrobak Piotr

Król Klaudiusz

Małecki Arkadiusz

Szymura Konrad

Celem projektu było zapoznanie się uczestników z najczęstszymi przyczynami powstawania pożarów oraz poszerzenia wiedzy z zakresu pożarnictwa.
Uczniowie zorganizowali wycieczkę do OSP w Lisiej Górze dla uczniów naszego gimnazjum, gdzie odbył się pokaz sprzętu strażackiego i omówili jego zastosowanie. Ponadto brali udział w symulacji wypadku drogowego. Pokaz cieszył się dużym zainteresowaniem uczniów. Młodzi strażacy pracując w grupie poszerzali swój warsztat pracy, korzystając z różnych typów źródeł: filmów instruktażowych, internetu, książek i podręczników. Przydział czynności w grupie jaki im powierzono był realizowany na bieżąco. Chłopcy wykazali się dużym zaangażowaniem, pomysłowością, terminowością i rzetelnością realizowanych zadań oraz bardzo dobrą współpracą w grupie. Umiejętnie i na bieżąco dokonywały korekt i modyfikacji w trakcie trwania projektu.